Co čekat od Goodyear UltraGrip Performance Gen-1?

Rodinným pojmenováním UltraGrip označují v Goodyearu své portfolio zimních pneumatik. Ode dne, kdy se tento název poprvé objevil na boční straně pneumatiky, jich po celém světě bylo prodáno již přes 60 milionů. Na tuto tradici v letošním roce navázal zbrusu nový model UltraGrip Performance Gen-1. Nástupce úspěšného zimního dezénu UltraGrip 8 Performance byl uveden na trh v červnu 2015.

Goodyear uvádí, že nová pneumatika přináší výtečnou přilnavost a ovladatelnost za různých podmínek, s nimiž se během zimy můžete setkat. Také vzorek dezénu prošel od poslední generace značnou inovací a nyní je vybaven trojrozměrným systémem zámkových bloků. Dezén obsahuje vysoký počet bloků, které fungují jako aktivátory zajišťující maximální přilnavost a skvělou výkonnost v oblasti manipulace – a to takřka za jakýchkoliv zimních podmínek.

Oproti pneumatice UltraGrip 8 Performance má profil hranatější tvar a díky tomu se po celou dobu používání můžete spolehnout na rovnoměrnější rozložení tlaku a tedy i lepší výkon na suchých a zledovatělých cestách. Voda je z kontaktní oblasti pneumatiky vylučována prostřednictvím speciálních ‚hydrodynamických‘ drážek. V Goodyearu k tomu dodávají, že ve srovnání s předchozím modelem nabízí Goodyear UltraGrip Performance Gen-1 zvýšenou odolnost vůči aquaplaningu i jízdě na rozbředlém sněhu. Pneumatika je tak zárukou bezpečné jízdy jak na mokrém, tak i zasněženém povrchu.

Svědky největšího pokroku, o nějž se vývojáři Goodyearu u této pneumatiky postarali, se ovšem stanete při brzdění na vozovce pokryté sněhem. Výrobce nechal porovnat výkonnost pneumatiky  UltraGrip Performance Gen-1 s předními konkurenty v daném segmentu. Tím pověřil společnost TÜV SÜD Automotive, jež se specializuje právě na testování produktů určených pro automobilový průmysl. Srovnávací testy mezi produktem Goodyearu a jeho nejmenovanými rivaly byly prováděny na vozidle BMW 320d s obutím do pneumatik o rozměrech 225/50R17 98V. Goodyear tvrdí, že v porovnání s ostatními modely byla brzdná dráha u jejich produktu kratší průměrně o 3 %.

„Velmi nás těší, že můžeme rodinu Goodyear UltraGrip obohatit o další zimní pneumatiku, která upřednostňuje bezpečnost jízdy.“ dodává Hans Vrijsen, marketingový ředitel Goodyearu pro zákazníky v Evropě, Africe a na Středním východu. „Jsme odhodláni nadále svým zákazníkům poskytovat vynikající přilnavost na mokrém povrchu, ledu i sněhu. S tím přichází rovněž bezkonkurenční brzdný výkon a maximální bezpečnost, bez ohledu na různorodé povětrnostní podmínky, s nimiž zimní období přichází. Zvláště jsme hrdi na nejkratší brzdnou vzdálenost naší pneumatiky, jelikož víme jak moc je pro naše zákazníky důležité právě tohle kritérium.“

Řada UltraGrip Performance  Gen-1 přichází celkem s 38 velikostmi pneumatik pro středně velké a velké osobní automobily – v rozmezí od SD/195 do SD/255, AR/40 do AR/65 a RD/15“ do RD/19“.

Zdroj: http://www.tyrepress.com/2015/07/goodyear-launches-ultragrip-performance-gen-1/