Goodyear UltraGrip Performance Gen-1 zvítězil v testu zimních pneu magazínu Auto Express

Prestižní test magazínu Auto Express vyznamenal ty nejlepší zimní pneumatiky pro nadcházející sezonu.

Společnost Goodyear měla po zveřejnění výsledků testu zimních pneumatik 2015 pořádaných Auto Expressem zajisté důvod k oslavě.

Přední britský motoristický magazín otestoval osm prémiových značek pneumatik velikosti 225/45R17. Na okruhu „White Hell“, který má společnost Nokian v Ivalu, městečku v severním Finsku hodnotili pneumatiky v 14 intenzivních testech na sněhu, mokré i suché vozovce. Opomenut nebyl při testování ani hluk a valivý odpor.

Nová pneumatika Goodyear UltraGrip Performance Gen-1 v tomto testu skončila před veškerou konkurencí a obsadila 1 místo, jakožto nekorunovaný král této zimy. Obzvláště dobře se této pneumatice dařilo při testování trakce na sněhu i na okruhu. Nejvyšší místo na pódiu si vysloužila také v testu ovladatelnosti a aquaplaningu v zatáčce.

Kim Adams z magazínu Auto Express oznámil, že Goodyear zaznamenal „působivý debut v zimním testu se svou překvapivě všestrannou pneumatikou“.

Adams také poznamenal, že: „přilnavý dezén pneumatiky perfektně fungoval v hluboké vodě, přičemž se Goodyearu podařilo zastínit většinu konkurentů také při aquaplaningu v zatáčce“.

Z výsledků také vyčnívá působivá přilnavost předních kol, která umožňuje motoristům přidávat plyn aniž by docházelo k protáčení. Podle Adamse „pneumatika spolehlivě držela také na suchém povrchu, především však v zatáčkách, kde dosáhla nevídaných výsledků.“

Kate Rock, PR manažer Goodyear Dunlop UK řekl: „Jsme nadšeni, že se nám podařilo obsadit první místo v tak důležitém testu pneumatik. Naše marketingové výzkumy nám ukázaly, že vítězství v testech jsou pro zákazníky důležitým a ovlivňujícím faktorem při rozhodovacím procesu nákupu pneumatik. Jsme poctěni, že Auto Express testování pneumatik bere stále tak vážně. Testy s takovým vlivem na spotřebitele, jakým Auto Express bezesporu je, umožňují zákazníkům objevit nezávislý pohled na trh, a usnadňuje jim vybrat si ty pneumatiky, které jsou nejlepší právě pro něj. Fantastický výsledek, kterého se nám podařilo dosáhnout nám pomůže ještě lépe získat srdce konzumentů,“ zhodnotil úspěch Kate.

Zdroj: http://www.goodyear.eu/uk_en/media-and-promotions/news-items/articles/2015/10/UGP_testwin_179835