Goodyear FUELMAX pro nákladní vozidla byla zvolena pneumatikou roku

Na 16. ročníku předávání cen Tire of the Year (Pneumatika roku), které pořádá španělský magazín Neumáticos y Mecánica Rápida si jednu ze zlatých medailí odnesla prémiová pneumatika od Goodyearu. Produktová řada FUELMAX určená pro kamiony byla zvolena pneumatikou roku v kategorii užitkových vozidel. Tohle ocenění jen poukazuje na tvrdou práci vývojářů Goodyearu, kteří společně vytvořili nejúspornější pneumatiku svého druhu na trhu. Po celém světě pomáhá přepravním společnostem zefektivnit náklady na palivo.

Produktová řada FUELMAX byla oceněna jako nejlepší právě díky svému potenciálu v úspoře paliva, stejně jako účinnému snižování emisí oxidu uhličitého. Vzhledem k tomu jak významnou roli hraje spotřeba paliva právě u rozsáhlejších flotil nákladních automobilů, odborná porota ocenila rodinu pneumatik FUELMAX za úsporu až 1,6 litru paliva na dojezd 100 kilometrů. Pneumatiky tak v důsledku výrazně zvyšují zisk přepravních společností a činí jejich podnikání efektivnějším.

„Jsme poctěni skutečností, že jsme od magazínu Neumáticos y Mecánica Rápida obdrželi cenu Tire of the Year za naši řadu pneumatik Goodyear FUELMAX určenou pro nákladní automobily. FUELMAX představuje nejefektivnější pneumatiku pro kamiony v celém portfoliu naší společnosti – alespoň co se týče spotřeby paliva. Klíčovým prvkem pro dosažení takto nadstandardní úspory paliva je důraz na vysokou míru inovativních řešení, služeb a technologií. Ocenění nám jen připomíná tento závazek, který v Goodyearu uplatňujeme a pomáháme tak snižovat dopad na životní prostředí operativní náklady jednotlivých přepravních společností.“ prozradil Michael Rzonzef, viceprezident Goodyearu pro obchodní činnost v regionech Evropy, Středního východu a Afriky.

Na spotřebu paliva úsporná řada pneumatik pro nákladní vozidla Goodyear FUELMAX zahrnuje pneumatiku FUELMAX S na vodící nápravu, FUELMAX D pro hnanou nápravu a model FUELMAX T určený pro návěsy. Nízký valivý odpor jmenovaných pneumatik je vůbec nejzásadnější výhodou, která ovšem nezapříčinila ztrátu ani dalších klíčových oblastí výkonu jako je životnost nebo brzdný výkon na mokré vozovce. Pneumatika FUELMAX D pro hnanou nápravu splňuje veškeré požadavky pro udělení symbolů M+S a trojcípé sněhové vločky. Jako zimní pneumatika tak splňuje všechna legislativní opatření platná napříč Evropou.

Úsporná produktová řada pro nákladní automobily Goodyear FUELMAX byla porovnána s jinou prémiovou značkou úsporných pneumatik. O srovnání se postarala známá německá společnost Spedition Bartkowiak. Použili tři identické kamiony Euro 6, obuli je do běžně dostupných a používaných pneumatik a mezi lednem 2014 a květnem 2015 s nimi celkem ujeli asi 320 000 kilometrů na veřejných komunikacích. Během tohoto srovnání prokázaly pneumatiky Goodyear FUELMAX úsporu až 1,6 litru paliva na 100 kilometrů.

Zdroj: http://www.goodyear.eu/home_en/media-and-promotions/news-items/articles/2015/12/goodyear-fuelmax_180869