Goodyear představuje zimní pneumatiky ULTRA GRIP MAX T pro přívěsy Schmitz Cargobull

Schmitz Cargobull je jednou z předních společností, která se v Evropě zabývá výrobou nákladních přívěsů. Aktuálně schválila model pneumatiky Goodyear ULTRA GRIP MAX T jako součást originální výbavy na jejich přípojná zařízení pro zákazníky, kteří je využívají za náročných zimních podmínek. Nedávno představené pneumatiky Goodyear tak budou nově dostupné ve velikostech 385/65R22,5 a 385/55R22,5. Pneumatiky pro přívěsy budou k dispozici v alpském regionu, severských zemích a Rusku.

„Velmi nás těší, že si společnost Schmitz Cargobrull vybrala naše nové zimní pneumatiky Ultra Grip MAX T jako originální výbavu pro svá přípojná zařízení.“ Řekl Peter Platje, ředitel oddělení prodeje pneumatik Goodyear Dunlop spadajících do originálního vybavení v Evropě, na Středním východě a v Africe. „Výkon, který tyto pneumatiky nabízejí v náročných zimních podmínkách je přesně tím, co dopravní společnosti od svých zimních pneumatik očekávají – vysoká trakce a přilnavost v nepříznivých zimních podmínkách je nutností.“

Díky až o 40 % lepší přilnavosti i u již z poloviny zcela opotřebované pneumatiky a až o 15 % delší životnosti je nová řada zimních pneumatik pro nákladní zařízení ULTRA GRIP MAX opravdu neocenitelným pomocníkem. Produktová řada zahrnuje pneumatiky ULTRA GRIP MAX S pro vodící nápravy, ULTRA GRIP MAX D pro hnané nápravy a ULTRA GRIP MAX T pro návěsy. Jedná se o specializované zimní pneumatiky pro nákladní vozidla a nesou oba příslušné symboly – trojcípou sněhovou vločku (3PMSF – oficiální označení zimních pneumatik) i označení M+S. Dokonce i ve chvíli, kdy je pneumatika z padesáti procent opotřebována, stále má nárok na držení symbolu 3PMSF. S takto excelentním výkonem je nová produktová řada pneumatik Goodyear pro nákladní automobily pomocníkem, který pomáhá přepravcům na cestách a udržuje je v klidu – stejně tak jako provozovatele flotil přepravních společností.

Úplná specifikace pneumatik určených pro Schmitz Cargobull přináší rozměry 385/65R22,5 160K 158L TL a 385/55R22,5 160 K 158L TL. Srovnávací testy provedené od října 2013 do července 2014 v inovačním středisku Goodyear Innovation Center Luxemburg (GIC*L) v Lucembursku na pneumatikách o rozměrech 315/80R22?5 ukázaly, že nové pneumatiky Goodyear ULTRA GRIP MAX D přinášejí přilnavosti na sněhu až o 40 % – ve srovnání s pneumatikou Goodyear ULTRA GRIP WTD. Výpočty provedené GIC*L ukazujjí, že nové Goodyear ULTRA GRIP MAX D pro hnanou nápravu nabízejí předpovídané zlepšení životnostního potenciálu až o 15 % – opět v porovnání s pneumatikami Goodyear ULTRA GRIP WTD. Skutečné výsledky se mohou lišit v závislosti na povětrnostních podmínkách, stavu vozovky, zvolené velikosti pneumatiky, jejím tlaku a údržbě používaného vozidla.

Zdroj: http://www.goodyear.eu/home_en/media-and-promotions/news-items/articles/2015/10/ultra-grip-max-t_180237