Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2

Letní pneumatiky

Pneumatiky z dílny jednoho z největších výrobců na světě, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 přináší jedinečnou technologii aktivního zatáčení Active Corner Grip. Tato technologie znamená rovnoměrné rozložení tlaku a následně účinnější kontakt pneumatiky s vozovkou, kdy jsou aktivní všechny zóny běhounu.

Letní pneu Eagle F1 Asymmetric 2 konstrukcí vychází ze svého předchůdce, pneumatiky Eagle F1 Asymmetric, přičemž disponuje mnoha novinkami. Jelikož došlo ke zvýšení požadavků na bezpečnost, zareagoval Goodyear na tuto změnu právě uvedením pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2.

Letní pneumatiky GoodYear Eagle F1 Asymmetric 2U pneumatiky Asymmetric 2 je použita technologie ActiveBraking. Tato technologie využívá takzvané 3D bloky, tedy zkosené zakončení dezénových bloků. Tímto způsobem bloky tvoří větší kontaktní plochu během brždění. Hodnota zvětšení kontaktní plochy je přibližně 30%. Brždění je tak mnohem bezpečnější.

Vysokopovrchová silika, která taktéž prošla inovací, snižuje zahřívání a zvyšuje záběr pneumatiky za mokra. Goodyear EfficientGrip Eagle F1 Asymmetric využívá technologie FuelSaving známé z dezénu Goodyear EfficientGrip. Tato technologie šetří palivo i snižuje emise CO2.

Kostra s překříženými kordy zvyšuje torzní tuhost, čímž se zlepšuje ovladatelnost. Pneumatika Eagle F1 je zároveň velmi lehká a tak snáze reaguje na změny řízení.

Jak je už názvu patrné, F1 Asymmetric 2 disponuje technologií závodní běhounové směsi. Tato směs se projevuje především v tuhosti běhounu, který je optimalizovaný prostřednictvím vyztužovacího plnidla a nové generace polymerů. Směs pneumatiky přátelské k životnímu prostředí obsahuje nízkou úroveň PCA.

Hlavní přednosti letní pneu Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2

  • Snižuje deflekci otevřené části běhounu pro maximální přilnavost a odvod vody na mokrých površích například při aquaplaningu
  • Optimalizuje zvukové frekvence a poskytuje hladší a tišší jízdu
  • Active Cornergrip zajišťuje rovnoměrné rozložení tlaku a následně účinnější kontakt pneumatiky s vozovkou kdy jsou aktivní všechny zóny běhounu

Eagle F1 Asymmetric 2 v testech

Pneumatika Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 prošla mnoha testy, v nichž se umístila na předních místech. Podívejte se, jak dopadla v testu ADAC z roku 2013.

Bezpečnost *****
Brzdění na suché vozovce8,7 /10
Brzdění na vlhké vozovce9,8/10
Přilnavost na vlhké vozovce9,1/10
Aquaplaning8,0/10
Pohodlí *****
Pohlcování nepravidelností7,5/10
Hlučnost jízdy7,7/10
Povrch vozovky8,7/10
Úspory***
Životnost6,8/10
Snížení spotřeby paliva5,8/10
CELKOVÉ HODNOCENÍ****

Další testy Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2Pneumatika Goodyear v tomto testu získala 4 hvězdičky z 5 možných. To dokazuje, že si inženýři této společnosti dali s jejím vývojem opravdu záležet a nic nepodcenili.

Další testy Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2


EVO Magazine

Místo: Spojené království, 2014

Testovaný rozměr: 225/45R17; Test vehicle: VW Golf VII GTi Test Track: Bridgestone Italy

Hodnocení: 3. místo

„Je to místo na podiu. Goodyear byl na vrcholu loni s rozměrem 225/40R18 a podobných výsledků dosáhl i v roce, kdy nevyhrál žádnou kategorii, ale umístil se vcelku dobře na základě konzistentních výkonů.

Nejlepší charakteristika společnosti Goodyear je jednoduše soudit úroveň grip a prací s ním, protože nemají žádné limity.“


ACE

Místo: Německo, 2014

Rozměr: 225/45 R17

Hodnocení: Velmi doporučujeme


Auto Bild Sportscars

Místo: Německo, 2014

Rozměr: 255/40 R19 100Y & 285/35R19 99Y

Hodnocení: Dobré


Sport Auto

Místo: Německo, 2013

Rozměr: 225/40R18 92Y

Hodnocení: Velmi doporučujeme

„Velmi dobré brždění a hodnoty aquaplaningu, skvělé časy. Vynikající pneu na mokrém povrchu a brzdné schopnosti na top úrovni. Také na suchém povrchu patří Goodyear k těm nejlepším.“


ÖAMTC

Místo: Německo, 2013

Rozměr: 225/45R17 W/Y

Hodnocení: Velmi doporučujeme

„Skvěle vyvážená, nejlepší hodnocení na suchých vozovkách, dobrá také na mokrých površích, malé opotřebení.“


TCS

Místo: Švýcarsko, 2013

Rozměr: 225/45R17 W/Y

Hodnocení: Velmi doporučujeme

„Skvěle vyvážená pneumatiky, dobrá ve všech bezpečnostních disciplínách, nejlepší hodnocení na suchých površích.“


STIFTUNG WARENTEST

Místo: Německo, 2013

Rozměr: 225/45R17 91Y

Hodnocení: Dobrá


Autozeitung

Místo: Německo, 2013

Rozměr: 235/50 R18

Hodnocení: Vítěz testu

„Na všech površích je Goodyear Eagle F1 Asymmetric SUV vždycky jedna z nejlepších. Nezávisle na povrchu je Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 vždycky na podiu.“


EVO

Místo: Spojené království, 2013

Hodnocení: Vítěz testu


TÜV SÜD Automotive

Místo: Německo, 2010

Měření provedl institut TÜV SÜD Automotive v prosinci 2010 – rozměr pneumatiky: 255/40 R19 – automobil: Audi A7 – lokalita: Mireval (Francie) a Garching (Německo) – zpráva č. 76244706-1

Hodnocení:

  • O 10 % kratší brzdná vzdálenost na mokrých vozovkách*
  • O 6 % kratší brzdná vzdálenost na suchých vozovkách*
  • O 7 % lepší valivý odpor*
  • O 3 % lepší ovladatelnost za mokra*

* Ve srovnání s průměrným výkonem pneumatik 3 předních konkurentů. Brzdná vzdálenost na mokrých vozovkách z 80 km/h na 20 km/h


Klíčové vlastnosti Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2


Kratší brzdná dráha bez ohledu na povrch

Při brždění zpravidla rozhodují zlomky sekund. Větší jistota od pneumatik tak přijde vždycky vhod. Technologie ActiveBraking zvyšuje kontakt pneumatiky s vozovkou a umožňuje jí tak brzdit mnohem lépe. V porovnání s předními konkurenty dosáhla letní pneu Eagle F1 Asymmetric 2 o tři metry kratší brzdné dráhy na mokré a o dva metry na suché vozovce.

(* Srovnání s průměrným výkonem tří předních konkurentů. Brzdná dráha na mokré vozovce při brzdění z 80 km/h na 20 km/h a brzdná dráha na suché vozovce při brzdění ze 100 km/h do zastavení, měřeno organizací TÜV SÜD Automotive v prosinci 2010; rozměr pneumatiky: 255/40R19; zkušební vozidlo: Audi A7; lokalita: Mireval (Francie) a Garching (Německo); zpráva č. 76244706-1)


Výborná ovladatelnost

Směs běhounu s vysokopovrchovou silikou zvyšuje přilnavost a zlepšuje ovladatelnost vozu za sucha i za mokra. Mnohem lépe tak budete moci využít svého vozu.

Tuhá struktura kostry zvyšuje přesnost pneumatiky při manévrování při vyšších rychlostech.


Nižší spotřeba paliva

Náklady na palivo a emise CO2 snadno snížíte s technologií Goodyear FuelSaving. Lehká konstrukce pneumatiky snižuje množství energie potřebné k odvalování a směs s obsahem siliky snižuje její zahřívání.


Tajemná technologie ActiveBraking

Letní pneumatiky GoodYear Eagle F1 Asymmetric 2Co si vlastně představit pod tolikrát zmiňovanou technologií ActiveBraking? Tato technologie jednoduše způsobuje, že se během brždění každý dezénový blok více zatíží a styčná plocha pneumatiky se tak zvýší. Spolu s překříženými kordy tak přispívají ke zkrácené brzdné dráze na mokru.

Na suchu se o výkon stará běhounová směs, která obsahuje směs polymerů s vysokou molekulární hmotností spolu s kombinací pryskyřic. Pneumatika proto dostává svému názvu a získává závodní prvky.


Ať už máte rádi sportovnější jízdu, či dáváte přednost opatrnosti, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 si vás získá.