Goodyear Efficientgrip Performance

Letní pneumatiky

Lepší přilnavost a s tím související kratší brzdná dráha na mokru. Tím pyšní model letní pneumatiky Goodyear EffcientGrip Performance. Zároveň to potvrzuje hodnota A na energetickém štítku spolu s vynikajícími výsledky v nezávislém testu letních pneumatik ÚAMK 2014 pro rozměr 195/65 R 15 V.

Mimo zlepšení přilnavosti zapracovali také vývojáři Goodyear na valivém odporu, kde rovněž dosáhli jeho snížení. Hlučnost pneumatiky se pohybuje mezi 67 a 70 decibely.

Technologie WearControl zase snižuje valivý odpor této letní pneu, což s sebou nese nižší spotřebu paliva pneumatiky.

Hlavní výhody Goodyear EfficientGrip Performance

  • Vynikající vlastnosti na mokré vozovce
  • Úsporná pneumatika s delší životností
  • Krátká brzdná dráha zejména z vyšších rychlostí
  • Skvělé výsledky v nezávislých testech

Na první pohled zaujmou letní pneumatiky svými čtyřmi širokými obvodovými drážkami. Tyto drážky spolu s příčnými lamelami odvádějí vodu a zaručují pneumatice perfektní přilnavost. Adhezi ještě více dopomáhá technologie ActiveBraking, jež zvyšuje kontakt mezi pneumatikou a povrchem vozovky.

Letní pneumatiky GoodYear Efficientgrip PerformanceI když se jedná o letní pneu, tak velmi dobře reaguje na mokré vozovce. Její vlastnosti na suchu jsou taktéž výborné. S pomocí technologie Active braking, jež zahrnuje 3D bloky, snadno zabrzdíte i při jízdě vysokou rychlostí.

Středové žebro pneumatiky zvyšuje její tuhost v zatáčkách a odezva pneumatiky na řízení je proto opravdu výborná. Odborníci společnosti Goodyear se rovněž zaměřili na nižší valivý odpor. Toho dosáhli s pomocí technologie WearControl. Kromě ní rovněž použili technologii FuelSaving, která spoří palivo, a směs snižující tepelné ztráty.

Zásluhou těchto inovací došlo ke snížení energetických ztrát v pneumatice a řidiči proto ušetří za palivo, a prodlouží životnost pneumatik.

Za nízkou hlučností těchto letních pneumatik stojí extra tenké drážky na vnitřní části vzorku.

Pneumatika je dostupná v rozměrech 15“ až 18“ a její rychlostní index je 2, dosahuje tedy 270 km/h.

Goodyear EfficientGrip Performance v testech

Jelikož testování pneumatik probíhá v pravidelných intervalech, můžete si nyní prohlédnout výsledky testů pneumatiky EfficientGrip Performance v testech rozličných časopisů a periodik.


Auto Express

Místo: Spojené království, 2014

Automobil: Golf VII; Rozměr: 205/55R16 91/94 V/W; Testovací dráha: Idiada

Hodnocení: 2.


Auto Bild

Místo: Německo, 2014

Automobil: Peugeot 308; Rozměr: 205/55R16; Testovací dráha: Goodyear-Mireval;

Hodnocení: Vítěz testu (vzorná)

Pouze 3 úsporné pneumatiky jsou opravdu bezpečné

Přednosti: „Přesvědčivé pneumatiky prémiové kvality s krátkou brzdnou dráhou na mokrý i suchých cestách, velmi příjemný pocit při řízení, stabilní jízdní vlastnosti při sportovní jízdě, nejlepší valivý komfort, nízký valivý odpor.“


L’argus

Místo: Francie, 2014

Automobil: Peugeot 308; Rozměr: 205/55R16 91V; Testovací dráha: Goodyear-Mireval;

Hodnocení: Vítěz testu


Auto Bild

Místo: Německo, 2014

Rozměr: 225/50 R 17 94W

Hodnocení: Vzorná


Gute Fahrt

Místo: Německo, 2014

Rozměr: 235/55 R 17

Hodnocení: Dobrá+


AutoBild

Místo: Německo, 2013

Hodnocení: Vítěz testu (příkladná)

„Dobře vyvážená prémiová pneumatika šetřící palivo. Nejlepší ovladatelnost na mokrém povrchu. Krátké brzdné vzdálenosti na mokrém i suchém povrchu, dobrá přesnost řízení.“


Auto Motor und Sport

Místo: Německo, 2013

Rozměr: 205/55 R16 91V

Hodnocení: Vřele doporučujeme

Sportovní vlastnosti, vysoká přilnavost, extrémně nízký valivý odpor, dobrý brzdný výkon


Autozeitung

Místo: Německo, 2013

Velikost: 215/55 R16 93V

Hodnocení: Vřele doporučujeme

Velmi vysoká bezpečnost a krátké brzdné dráhy


ACE Lenkrad

Místo: Německo, 2013

Rozměr: 195/65 R15 91V

Hodnocení: Vřele doporučujeme


GTÜ

Místo: Německo, 2013

Rozměr: 195/65 R15 91V

Hodnocení: Vřele doporučujeme


TÜV SÜD

Místo: Německo, 2013

Hodnocení:

  • O 8 % kratší brzdná vzdálenost na mokrých vozovkách A, B
  • O 3 % kratší brzdná vzdálenost na suchých vozovkách B, C
  • O 18 % nižší valivý odpor (v porovnání s předchozím modelem Goodyear EfficientGrip) B, D

A V porovnání s průměrnou brzdnou vzdáleností u čtyř předních konkurentů (brzdění na velmi mokrém povrchu s vysokým koeficientem tření μ z rychlosti 80 na 20 km/h).

B Testováno institutem TÜV SÜD Automotive v září 2012 na žádost společnosti Goodyear Dunlop. Velikost pneumatiky: 205/55 R16 91V; testovací vůz: VW Golf;
testovací lokality: Mireval (Francie), Papenburg (SRN) a Garching (SRN); zpráva č. 76249743.

C V porovnání s průměrnou brzdnou vzdáleností u čtyř předních konkurentů (brzdění na suchém povrchu z rychlosti 100 na 0 km/h).

V porovnání s předchozím modelem Goodyear EfficientGrip.


Hlavní přednosti Goodyear EfficientGrip Performance


Perfektní přilnavost na mokré vozovce

Letní pneumatika EfficientGrip Performance obdržela nejvyšší možné ocenění udělované dle předpisů EU. Hodnocení A1 udělené této pneu za přilnavost za mokra.


Kratší brzdná vzdálenost

Technologie ActiveBraking zvyšuje kontakt pneumatiky s povrchem vozovky. Tím se také zkracuje brzdná vzdálenost až o 2 metry (8 %) na mokré2 a o 3 % na suché vozovce3.


Lepší brzdění na mokru s nižším valivým odporem

Optimální rovnováhu mezi přilnavostí pneumatiky za mokra a nízkým valivým odporem zajišťuje technologie WearControl. Tato technologie rovněž prodlužuje životnost pneumatiky.


Nižší spotřeba paliva

Technologie FuelSaving tvoří novou základní směs, která snižuje energetické ztráty v pneumatice. Valivý odpor se snížil o 18 %4. To v součtu znamenalo větší úporu paliva a nižší jízdní náklady.

1  Pro většinu velikostí obdržela hodnocení A za přilnavost za mokra podle nařízení Evropské komise č. 1222/2009. Hodnocení se však u některých velikostí může lišit.

2 V porovnání s průměrnou brzdnou vzdáleností u čtyř předních konkurentů (brzdění na velmi mokrém povrchu s vysokým koeficientem tření μ z rychlosti 80 na 20 km/h). Testováno institutem TÜV SÜD Automotive v září 2012 na žádost společnosti Goodyear Dunlop. Velikost pneumatiky: 205/55 R16 91V; testovací vůz: VW Golf, testovací lokality: Mireval (Francie), Papenburg (SRN) a Garching (SRN); zpráva č. 76249743

3 V porovnání s průměrnou brzdnou vzdáleností u čtyř předních konkurentů (brzdění na suchém povrchu z rychlosti 100 na 0 km/h)

4 V porovnání s předchozím modelem Goodyear EfficientGrip.


Goodyear EfficientGrip Performance, co ještě vědět

Letní pneu Goodyear EfficientGrip Performance byla vyvíjena s ohledem na všechny klíčové požadavky, jež jsou kladeny na osobní pneumatiky na léto. Jde tedy především o ekonomičnost provozu, bezpečnost a komfort.

Vrstva pryže zvaná CoolCushion Layer brání nadměrné tvorbě tepla napříč celou vrchní vrstvou pneumatiky, která je v kontaktu s vozovkou. Jedná se tak o další faktor snižující valivý odpor.

Podívejte se také, co řekl Hugues Despres, ředitel značky Goodyear v regionu EMEA o štítkování pneumatik. „Goodyear vždy podporoval a bude i nadále podporovat evropský štítek jako velký krok dopředu v informovanosti konečného zákazníka o našich produktech. Je to určitě krok správným směrem. Ale v Goodyearu chceme jít dál. Jsme přesvědčeni, že štítek nedává plně vyvážený obrázek o tom, co pneumatika poskytuje a nabízí.“ Good Year dále zavedl program 360o Quality Tests. Ten symbolizují číslice 3-15-50, které oznamují, že Goodyear kromě tří zmíněných „štítkových“ kritérií testuje své pneumatiky na dalších 15. Tato kritéria obyčejně měří a ohodnocují ve svých testech autokluby a média. V konečném součtu je proto těchto parametrů, jenž Goodyear u každé pneumatiky testuje a vyhodnocuje.

Letní pneumatika EfficientGrip Performance doplňuje rodinu pneumatik tohoto označení. Dále k nim patří EfficientGrip Compact a EfficientGrip SUV. Všechny tyto pneumatiky splňují ty nejpřísnější požadavky na kvalitu a technologii. Bezesporu patří k tomu nejlepšímu, co v daném segmentu pneumatik můžete najít.