Goodyear Excellence

Letní pneumatiky

Pneumatika s vynikající přilnavostí, skvělou ovladatelností a jízdním pohodlím. Těmito výhodami se prezentuje letní pneumatika Goodyear Excellence. Výborné vlastnosti letní pneumatiky na suchém povrchu se dají očekávat.Goodyear však nic nezanedbal a i na mokré vozovce dosahuje doslova excelentních výsledků. Za těmito výsledky stojí zkosené bloky dezénu a široké odvodné kanálky, které rychle odvádí vodu. Pozitivně pak působí na ovladatelnost, ale i na brzdnou dráhu této letní pneu.

Letní pneu GoodYear ExcellenceGoodyear Excellence rovněž nabízí přesné jízdní vlastnosti a rovnoměrné opotřebení běhounu.  Zajišťuje také minimální hladinu zvuku a vibrací, a rovněž mimořádnou adhezi při brždění za mokra.

Nejdůležitějšími věcmi při vývoji pneumatiky byla bezpečnost, komfort a výkon, jak uvedl marketingový ředitel Paul H. A. M. Joosten, který značku zastupuje v Evropě, na Středním východe a v Africe.

Mezi hlavní požadavky zákazníků u dobrých pneumatik se řadí spolehlivý odvod vody za deště a bezpečnost řízení. Styčná plocha pneumatiky s vozovkou se zmenšuje, čím rychleji automobil po silnici jede. Pokud se navíc voda zadržuje v kanálcích vzorku, nepůsobí to nejlépe. Za účelem snížení brzdné dráhy je třeba ji odvádět, protože jinak by se brzdná dráha výrazně prodloužila. Goodyear Excellence si však s tímto „problémem“ poradil více než dobře, a se svou patentovanou technologií to dokonale splnil. Síť širokých a hlubokých drážek odvádí velké objemy vody. Díky asymetrickému dezénu není ani nutné dodržet správnost strany při montáži této letní pneu.

Klíčové vlastnosti Goodyear Excellence

 • nouzové brzdění, ovladatelnost za mokra a v nebezpečných situacích
 • sportovní jízda na mokrých i suchých vozovkách
 • preciznost ovládání
 • rovnoměrné opotřebení
 • přilnavost a ovladatelnost v zatáčkách
 • snížení vnitřní i vnější hlučnosti
 • vysoký komfort
 • líbivý design

Asymetrický dezén pneumatiky má patentovanou technologii tří obvodových drážek, mezi nimiž se nachází ještě jedna tenčí. Dále je zde velké množství zkosených bloků, které vytváří šípovým tvarem dynamický dojem z celé pneu.

Pevná, masivní vnější ramena napomáhají pneumatice při brždění ve vysokých rychlostech. Vysokou přilnavost v zatáčkách dosahuje Goodyear Excellence díky ramennímu stabilizátoru.  Rovněž přesná ovladatelnost při vyšších rychlost nedělá této pneu problém. Ovladatelnosti rovněž napomáhá rovnoměrné rozložení tlaku po celé kontaktní ploše. Dalším pozitivem z toho vyplývajícím je rovnoměrné opotřebení pneumatik, které prodlužuje jejich životnost.

Vzorek běhounu je dále optimalizovaný, a tím pádem snižuje emise hluku. Výrazně k tomu také přispívá technologie Dual-Block Shifting. Ta spočívá v kombinování různě velkých a postupně uspořádaných ramenních bloků.

Hluk rovněž snižuje jiná vlastnost, a tou je, že střední část běhounu je složena ze souvislých podélných žeber bez lamel a z žeber ostře zkosených bloků. Pneumatika Goodyear Excellence je navíc vybavena pryžovou vložkou patky o konstantní šířce.  Ta zaručuje rovnoměrné dosednutí patky pneumatiky na ráfek, což ještě výrazněji eliminuje vibrace. Automobil s touto pneumatikou dosahuje hlučnosti pouze 70 dB.

Excellence v bodech

 • Extreme Safety technologie maximalizuje boční i podélnou přilnavost k vozovce
 • nejmodernější směs siliky na mokrý povrch zlepšuje přilnavost na všech površích
 • spirální vložka pod běhounem optimalizuje rozložení tlaku do všech kontaktních ploch
 • pevné ramenní bloky přenášejí zátěž během náročných manévrů za podpory a regulace tvrdších vnějších bloků
 • patentovaná variabilní rozteč bloků optimalizuje harmonické zvukové kmitočty
 • žebro zkosených středových bloků snižuje nárazový hluk při kontaktu s vozovkou
 • zaručuje rovnoměrné dosednutí patky pneumatiky na ráfek, snižuje vibrace

Testujeme Goodyear Excellence


Auto Zeitung

Místo: Německo, 2009

Velikost: 235/55 R17 99H

Hodnocení: Velmi doporučené

Pneumatika Goodyear Excellence nabízí působivý brzdný výkon.


Auto Motor & Sport

Místo: Německo, 2008

Velikost: 235/55 R17 Y/W

Hodnocení: Doporučené

Dobré charakteristiky ovladatelnosti na mokrém i suchém povrchu, dobrá brzdná síla na suchém povrchu, komfortní odpružení a nízká úroveň hlučnosti


ADAC

Místo: Německo, 2007

Velikost: 205/55 R16 V

Hodnocení: Doporučené


Auto Bild

Místo: Německo, 2007

Velikost: 205/55 R16 V

Hodnocení: Dobré

Dobře vyvážené charakteristiky řízení na suchém povrchu, nízká hlučnost a dobrý jízdní komfort


Auto Bild

Místo: Německo, 2005

Velikost: 205/55 R16 91T

Hodnocení: Doporučené

Bezpečná ovladatelnost na suchém i mokrém povrchu, jízdní komfort a nízká hlučnost.

Neskonale dobrá


Vynikající přilnavost na mokrém povrchu

Polymerová směs pneumatiky Excellence prošla mnoha inovacemi, a tak pneu skvěle drží na vozovce a vykazuje kratší brzdnou dráhu v deštivém počasí.


Přesná ovladatelnost a rovnoměrné opotřebování

Ramenní stabilizátory pomáhají pneumatice Goodyear Excellence udržet vysokou přilnavost v zatáčkách i při vysokých rychlostech. Tlak se rovnoměrně roznáší po celé kontaktní ploše pro mnohem lepší ovládání a rovnoměrnější opotřebení běhounu. Můžete tak být rychlí jako blesk bez pocitu, že ztrácíte kontrolu nad svým vozem.


Klidná a tichá jízda

Optimalizovaný vzorek běhounu pneumatiky snižuje hlukové emise. Poskytne vám proto maximální pohodlí.