Goodyear UltraGrip 8

První pneumatika s patentovaným Goodyear 3D-BIS blokovacím systémem, to je Goodyear UltraGrip 8. Tento blokovací systém najdete po celém dezénu pneumatiky, přičemž se mezi uživateli pneumatiky zařadil mezi nejoblíbenější.

Trojrozměrný blok zabezpečovacího zařízení (3D-BIS) dovoluje umístit na běhoun pneumatiky větší počet lamel. Tímto způsobem se zajistí větší přilnavost na sněhu i ledu. Běhounová směs této zimní pneu je složena z polymeru a oblíbené pryskyřice. Svou nízkou konstrukcí kostry a nízkým valivým odporem udržuje UltraGrip 8 nízkou spotřebu paliva a tím pádem také nižší emise CO2.

Goodyear UltraGrip 8 ve zkratce:

  • nástupce pneumatiky Goodyear Ultra Grip 7+, která získala mnohá ocenění
  • větší přilnavost na ledu a sněhu a krátká brzdná dráha
  • maximální účinnost paliva
  • vysoký kilometrový výkon
  • nová generace směsi s obsahem siliky
  • 3D-BIS blokovací systém pro lepší záběr
  • nová běhounová směs – vyšší úspora peněz

Zimní pneumatiky GoodYear UltraGrip 8Pneumatika ze zimní sezony 2011/2012 přináší více lamel v běhounu, a tím pádem lepší záběr. Důsledkem toho je výrazně větší přilnavost a kratší brzdná dráha pro Goodyear UltraGrip 8. O těchto kvalitách zimní pneu Goodyear jste se mohli přesvědčit i v nezávislém testu zimních pneumatik 2013 pořádaném organizací ADAC.

Díky větší kontaktní ploše pneumatiky disponuje UltraGrip 8 i lepší ovladatelností a dobrou odezvou při řízení. V důsledku větší kontaktní plochy došlo zároveň k lepšímu rozložení tlaku a zajištění rovnoměrnosti opotřebení.

Goodyear UltraGrip 8 přišel oproti svému předchůdci také s novou běhounovou směsí. Ta, jak již bylo zmíněno, se skládá z kombinace funkčních polymerů a výtažků z pryskyřice. Pneumatika má díky tomu vyšší výdrž, větší kilometrový výkon a rovněž zajišťuje nižší spotřebu paliva. Běhounovou směs této zimní pneu však i nadále zůstává elastická a funkční i při nízkých teplotách.

Zimní pneumatika Goodyear představuje ideální model vyvážení bezpečnosti a úspory nákladů.

Co je dobré vědět o UltraGrip 8


Kratší brzdná dráha na zasněženém povrchu

Inovativní technologie Goodyear 3D-BIS zaručuje nejkratší brzdnou dráhu všude tam, kde ji potřebujete. Systém zámkových bloků této technologie zajišťuje až o 1 metr kratší brzdnou dráhu na sněhu, než je tomu u konkurenčních zimních pneumatik.


Přilnavější na zimních silnicích

Směs běhounu pneumatiky si zachovává vysokou přilnavost i při teplotách pod 7°C. Pneumatika se tak pomaleji opotřebovává a dopřává UltraGrip 8 vyšší kilometrovou životnost.


Lepší ovladatelnost

Goodyear 3D-BIS zlepšuje ovladatelnost v nepředvídatelném zimním počasí. Nezáleží na tom, zda jedete po mokré či suché vozovce. Ani tající sníh nebo led vás nezastaví a nezpůsobí žádné problémy. Optimalizovaný tvar pneumatiky umožňuje kontakt větší plochy gumy s vozovkou a tím zvyšuje kontrolu na kluzké vozovce. Dezén běhounu s V drážkami udržuje pneumatiku UltraGrip 8 skvěle ovladatelnou o odolnou vůči opotřebení.


Odolná vůči aquaplaningu

Goodyear Ultragrip 8 výrazně snižuje riziko vzniku aquaplaningu na mokré vozovce a na tajícím sněhu. Dvojitá jedna z dvojitých V drážek slouží k odvádění vody a druhá k zajištění lepší přilnavosti na sněhu. Zajišťuje tak kontrolu za mokra a při tání. Oproti konkurenci dosáhl model zimních pneu UltraGrip 8 o 16 % vyšší odolnost proti vzniku aquaplaningu na klikatých cestách.


UltraGrip 8 v testech

Zimní pneumatika Goodyear UltraGrip 8 prošla od svého uvedení mnoha testy, v nichž se vždy umístila na předních příčkách.


ACE Lenkrad

Německo, 2013

Velikost: 185/60R15 T

Hodnocení: doporučujeme


ADAC

Německo, 2013

Velikost: 185/60R15 T

Hodnocení: dobrá

„Velmi dobře vyvážená, dobrá na mokru a zasněžených silnicích.“


Auto Zeitung

Německo, 2013

Velikost: 195/65 R15 91T

Hodnocení: Auto Zeitung doporučuje

„Pneumatika Goodyear si opět zaslouží naše doporučení.“


Auto Bild

Německo, 2013

Velikost: 195/65 R15 91H

Hodnocení: uspokojivá

„Nejlepší rezervy v oblasti aquaplaningu, dobrá trakce a krátká brzdná vzdálenost na sněhu s velmi dobrou hodnotou opotřebení běhounu.“


ÖAMTC                                                          

Německo, 2013

Velikost: 185/60R15 T

Hodnocení: velmi doporučujeme

„Dobrá na mokrých a zasněžených silnicích.“


TCS – Touring Club Schweiz

Švýcarsko, 2013

Místo: 185/60R15 T

Hodnocení: velmi doporučujeme

„Velmi dobře vyvážená pneumatika, dobrá na mokrých a zasněžených silnicích.“


Stiftung Warentest

Německo, 2012

Velikost:: 165/70R14

Hodnocení: uspokojivá


Auto Bild

Německo, 2012

Velikost: 205/55R16 91H

Hodnocení: doporučujeme

„Velmi dobře vyvážená a bezpečná na sněhu, se skvělou hodnotou odolnosti vůči aquaplaningu, perfektní řízení, tichá a komfortní.“


Auto Motor und Sport

Německo, 2012

Velikost: 205/55R16 91H

Hodnocení: velmi doporučujeme

„Velmi dobré výsledky aquaplaningu, bezpečný handling a dobré boční vedení pneumatiky na mokru.“

Test World

Velká Británie, 2012

Velikost: 205/55R16

Hodnocení: 4. z 5

„Nejlepší skóre při všech testech na suchých silnicích.“


Test zimních pneu ADAC/ÖAMTC z roku 2011

Při testování zimních pneu ADAC/ÖAMTC z roku 2011 se posuzovaly rozdílné podmínky, které jsou uvedeny v tabulce níže. Jednotlivá kritéria mají přitom v hodnocení rozdílnou váhu určenou procenty. Stupnice hodnocení je pak od 0,5 do 5,5 bodu, kdy nižší hodnocení je vždy to lepší.

testované kritériumváha kritériahodnocení
sucho15%2,3
jizdní stabilita40%2,1
ovladatelnost40%1,9
bržždění20%3,3
mokro30%1,8
bržždění30%2,1
aquaplaning20%1
aquaplaning v zatáčce10%1
ovladatelnost30%2
jízda v kruhu10%2,5
sníh20%2,4
bržždění ABS40%2,5
rozjezd20%1,5
boční vedení40%2,8
led10%2,4
bržždění ABS60%2,3
boční vedení40%2,5
komfort5%3,2
vnějšší hluk50%2,8
vnitřní hluk50%3,6
spotřeba paliva10%2,1
opotřebení10%2
celkové hodnocení100%2,2
doporučenídoporučujeme

Goodyear UltraGrip 8 detailně

Goodyear UltraGrip 8 je zimní pneumatika vyvinutá pro těžké zimní terény. Z uvedených testů a uživatelských zkušeností je však jasné, že jí nedělá problém ani suchá vozovka, rozbředlý sníh nebo led. Goodyear jejímu vývoji věnoval mnoho času, uskutečnil rozsáhlý průzkum a obsáhlou analýzu zimních podmínek v Evropě.

Zimní pneumatika Goodyear splňuje veškeré požadavky řidičů, kteří hledají především spolehlivé jízdní vlastnosti, velkou přilnavost, ale zároveň výborné brzdné parametry. Svou funkci velmi dobře plní při proměnlivém zimním počasí. Zachovává si totiž dostatečnou pevnost v širokém rozsahu teplot.

Model UltraGrip 8 vychází z kombinace tří lamelových technologií speciálně navržených tak, aby poskytovaly pevnost, ale i vynikající jízdní vlastnosti na sněhu. Hustě rozmístěné hluboké hybridní lamely zajišťují výbornou ovladatelnost na sněhu po celou dobu životnosti pneumatiky. K lepším vlastnostem pneumatiky na sněhu pomáhá také větší množství bloků, a tím také zvýšený počet celkových hran. Ve srovnání s přímou konkurencí dosahuje pneumatika Goodyear UltraGrip 8 v průměru o 3 % lepších výsledků v ovladatelnosti na sněhu. Má také kratší brzdnou dráhu – zhruba o 6 %. Na sněhu také dosahuje lepší trakce. Kontaktní plocha spolu se širší stopou pneumatiky zlepšuje brždění a zajišťuje lepší ovládání na sněhu v porovnání s předchozími modely, jako je například Goodyear UltraGrip 7+.

Goodyear UltraGrip 8 navazuje na předchozí tradici kvalitních zimních pneumatik. Stejně jako dříve, tak i nyní můžete očekávat skvělou ovladatelnost a bezpečnost v zimních podmínkách. Pokud neradi děláte kompromisy, dáváte přednost kvalitě a bezpečnosti, zvolte Goodyear Ultragrip 8. S nimi vedle nikdy nešlápnete.