Goodyear Vector 4Seasons

Pneumatika do každého počasí. Celosezónní pneu Goodyear Vector 4Seasons aktivně využívá technologií Weather Reactive SmartTRED své mateřské společnosti. Díky výkonu specializovaných zón běhounu se Vector 4Seasons přizpůsobí ročnímu období i povrchu vozovky.

Tato celoroční pneu nese označení symbolem sněhové vločky, který označuje certifikaci pro použití v zimě. Nemusíte se proto bát žádných komplikací.

Celosezónní pneu GoodYear Vector 4SeasonsS Goodyear Vector 4Seasons dojedete dále než kdy dřív. Směs běhounu vhodná do každého počasí má plošší profil, který rovnoměrněji roznáší tlak. Pneumatika Vector 4Season má rovněž delší kilometrovou životnost.

Celosezónní pneumatika nabízí agresivní přilnavost na zledovatělých i zasněžených silnicích díky směsi běhounu a dezénu s vaflovými lamelami. Tající sníh i vodu snadno odvedou hluboké drážky v běhounu. Zároveň tímto způsobem snižují riziko vzniku aquaplaningu.

Jistotu v terénu pneumatice poskytují přilnavé hrany, jež lépe udržují záběr na cestě.

Klíčové vlastnosti Goodyear Vector 4Seasons:

  • Technologie Goodyear Weather Reactive představuje úžasnou schopnost přizpůsobení nejrůznějším klimatickým podmínkám
  • Poskytuje optimální opotřebení běhounu a dobrý odvod vody a mokrého sněhu
  • Zajišťuje odpovídající tuhost běhounu jako funkci teploty a optimální přilnavost na všech typech povrchů
  • Vysoká hodnocení v testech značí, že pneumatika Vector 4Seasons je pohodlná, ekonomická a přívětivá k životnímu prostředí

Testujeme Vector 4Seasons

Celosezónní pneu Vector 4Seasons prošla mnoha nezávislými testy a recenzemi. To jak obstála, se podívejte na následujících řádcích.


Auto Bild

Místo: Německo, 2014

Rozměr: 185/60R15 88H; Testovací vozidlo: VW Polo Testovací trať: Zima Nový Zéland

Hodnocení: Vítěz testu – příkladná

Přesvědčivá celosezónní pneumatika s dobře vyváženými vlastnostmi, bezpečné řízení a dobré jízdní reakce za všech povětrnostních podmínek. Stabilní boční vedení a krátká brzdná dráha na sněhu. Odolná vůči aquaplaningu.


Auto Bild

Místo: Německo, 2013

Rozměr: 195/65R15 H

Hodnocení: Vítěz testu – doporučovaná

Výborně vyvážené jízdní vlastnosti na sněhu i na suchém povrchu. Stabilní boční vedení za všech povětrnostních podmínek, vysoká přesnost při řízení a tichá při předjíždění.


Auto Bild

Místo: Německo, 2012

Rozměr: 175/65R14

Hodnocení: Vítěz testu – příkladná

„Prvotřídní celosezónní pneu. Výborně vyvážená a bezpečná na sněhu, krátká brzdná vzdálenost na mokru, vysoká odolnost vůči aquaplaningu. Tichá a pohodliná, nízký valivý odpor.“


Auto Bild

Místo: Německo, 2011

Rozměr: 185/60 R15 88H

Hodnocení: Příkladné


ACE & GTÜ

Místo: Německo, 2010

Rozměr: 185/60 R15 H

Hodnocení: Doporučené


TCS

Místo: Švýcarsko, 2010

Rozměr: 185/65 R15 T

Hodnocení: Doporučené


ÖAMTC

Místo: Rakousko, 2010

Rozměr: 185/65 R15 T

Hodnocení: Doporučené


Auto Zeitung

Místo: Německo, 2010

Rozměr: 195/65 R15 T/H

Hodnocení: Vítěz testu


Auto Bild

Místo: Německo, 2010

Rozměr: 195/65 R15 91H

Hodnocení: Příkladné


TÜV SÜD

Místo: Německo, 2010

Testováno proti dvěma hlavním konkurentům institutem TÜV SÜD Automotive od března do dubna 2008, rozměr: 175/65 R14; Automobil: VW Polo; zpráva č. 76230122-2

Sníh:

  • o 5 % vyšší přilnavost
  • o 2,4 % kratší brzdná dráha

Led:

  • o 2,4 % kratší brzdná dráha
  • o 11 % kratší brzdná dráha

Mokro:

  • o 4 % vyšší odolnost proti aquaplaningu

Přednosti Goodyear Vector 4Seasons


Vynikající po celý rok

Goodyear Vector 4Seasons je pneumatika, která se dokáže přizpůsobit rozličným povětrnostním podmínkám a nabídne perfektní výkon po celý rok. Weather Reactive, technologie společnosti Good Year umožnuje této celosezónní pneu přizpůsobovat se změnám ročního období. Specializované bloky dezénu SmarTRED se automaticky přizpůsobují jízdním podmínkám.


Skvělý záběr v jakékoliv situaci

Rozdíly teplot v zimních a letním měsících jsou značné. Když k tomu započítáme i rozdílné povětrnostní podmínky, případně rovnou sníh a led, musí vám být jasné, že každá pneumatika se s tím nevyrovná. Goodyear Vector 4Seasons však ano. Tato pneumatika je vybavena 3D vaflovými lamelami a nabízí tak lepší záběr na sněhu a ledu. Pneumatika obdržela certifikát sněhové vločky. Ten označuje splnění oficiálních standardů pro specializované zimní pneu.


Šetrná k životnímu prostředí

Pneumatika Vanco 4Seasons dosahuje delší kilometrové životnosti. Dojedete dál s menším množstvím paliva, se snadným odvalováním.  Směs běhounu pro každé počasí a plošší profil roznáší tlak na pneumatice rovnoměrně.


Skvělá ovladatelnost na mokru i suchu

Celoroční pneumatika Goodyear Vector 4Seasons nabízí vyšší odolnost proti aquaplaningu na mokré vozovce a až o 11 % kratší brzdnou dráhu na ledu. Snadno zvládnete kontrolu svého automobilu na sněhu i na mokré vozovce. Tuhé bloky běhounu dodávají lepší stabilitu při řízení i zatáčení.


Pneumatika Vector 4 Seasons disponuje praktickým indikátorem opotřebení. Ten umožňuje řidiči kdykoliv jednoduše zkontrolovat, jestli hloubka dezénu dosahuje alespoň 4 mm. To je minimální hodnota hloubky dezénu, kterou pro zimní pneu doporučují odborníci, a která zároveň vyplývá z vyhlášky č. 202/2008 Sb. určující povinnosti řidiče v souvislosti s dopravní značkou „Zimní provoz.“

Celosezónní pneu Goodyear Vector 4Seasons je pneumatika vhodná do všech povětrnostních podmínek, a do každého počasí. Nese s sebou kvalitní alternativu, kterou ocení všichni, kteří z nějakého důvodu nechtějí přezouvat své pneumatiky.